Ciekawostki i pytania.

W trakcie pisania nowej historii (nie pytajcie kiedy będzie, bo nie wiem) przyszło mi do głowy kilka rzeczy, które mnie nurtują, które są ciekawostkami, które mogą was zainteresować (mam taką nadzieję).

Po pierwsze: Wszyscy wiemy, że Krzysiek na samym początku nie był postacią pozytywną. Fakt faktem, że ta jego „zdrada” Alicji z tą blondynką (zapomniałam jak ona miała w serialu na imię) nie wynikła z jego winy, bo ta baba się do niego praktycznie „przyssała”, ale i tak nie był za fajny. Najmniej lubię go z 5 odcinka 1 serii, bo traktuje Elę tak jakoś z góry (ta scena w jej gabinecie). Czy tylko ja zauważyłam, że coś takiego miało miejsce? Ale moje pytanie brzmi: dlaczego on się nagle tak zmienił? Ja rozumiem, stopniowa poprawa i tak dalej, ale w 5 odcinku mamy praktycznie czarny charakter, a gdy przyjechał do Torunia ratować Leona (z 5 odcinków później- w serialu może z jakiś miesiąc), nagle stał się fajnym, pozytywnym gościem. Co mu się stało? Kosmici go podmienili, czy jaka cholera?

Po drugie: Czy zauważyliście, że z tej całej trójki Ela ma „najgorsze” wykształcenie. To znaczy nie jest słabo wykształcona, ale Krzysztof ma profesurę i habilitację, Leoś habilitację i coś mi się kojarzy, że chyba było coś o tym, że robi profesurę (chyba w 4 serii), a Ela ma tylko doktorat i specjalizację. Ja wiem, że ona pewnie poszła w nieco innym kierunku (zarządzanie) i nie robi wielkiej kariery naukowej, bo jakby jeszcze miała pisać jakieś artykuły, publikacje i wykładać po uczelniach (tak jak Krzysztof i chyba Leon- gdzieś tą swoją Basię musiał poznać) to chyba by padła ze zmęczenia. Tak sobie coś ubzdurałam i nie wiem czy mam rację, czy jednak nie.

A trzecia sprawa to taka ciekawostka: Wiecie, że Danuta Stenka miała grać w „M jak miłość”. Dostała taką propozycję. Miała grać Martę Mostowiak, ale odrzuciła tę rolę, bo nie chciała się wiązać z jednym serialem na dłużej. Nie wiem, jak wy, ale ja wolę pod względem częstotliwości odcinków „emkę”. Kiedyś ten serial puszczali nawet 4 razy w tygodniu (oglądałam) przez całe 10 miesięcy roku szkolnego. Te sezony po 13 odcinków to bezsens. Serial spokojnie możnaby było kręcić ciągle i puszczać chociaż ze 2 razy w tygodniu (4 to chyba jednak ciut za dużo). A jeśli nie chcą kręcić stale to mogliby zrobić te sezony chociaż po 20-25 odcinków, a nie coś takiego, że ledwie sezon się zacznie we wrześniu to w styczniu (chyba dobrze liczę) jest finał i trzeba czekać do kwietnia, albo maja.

I co myślicie na temat moich „wypocinek”? Czy moje przemyślenia w ogóle mają jakikolwiek sens? Jeśli nie to trudno, ale chciałam się z wami podielić swoimi myślami :) .

10 Odpowiedzi na Ciekawostki i pytania.

 • ~Pantera mówi:

  Też mam pytanie.

  No bo skoro Leon umawiał się na studiach z tą Martą, (mamą Ali) a później się okazało, że Krzysiek ratował jej życie i tak jak powiedziała Alicja w którymś odc.,że dziękowała Krzyśkowi milion razy że przedłużył życie jej matce o kilka miesięcy, to jakim cudem Krzysiek nie wiedział kim jest Alicja i nie skojarzył kim jest jej matka?
  Przecież powinni się znać skoro chodzili razem na imprezy i razem studiowali?
  Jest to dla mnie nielogiczne.
  Ktoś ma jakiś pomysł ?

  • magda981 mówi:

   Na jednym blogu z opowiadaniami o Ali i Maksie czytałam coś takiego: „nowotwór bardzo zmienia ludzi i moja mama nie przypominała już tej dziewczyny, którą była na studiach”. A tak w ogóle to skomentowałam już twoje nowe opowiadanie i…lepiej przeczytaj mój komentarz :) .

 • ~viki mówi:

  Magdaaaaaaa jak ty weszłaś na bloga Pantery???? Mi caly czas wchodzi strona główna

 • ~Viki mówi:

  a u mnie dalej się buntuje i nie chce wejść!

 • ~Ruda mówi:

  Mi też blog Pantery się otwiera normalnie :) A co do nowego wyglądu bloga to jest super, wybrałaś fajne zdjęcia z odcinków :)

 • ~Viki mówi:

  ja strzelam focha! dalej mi się nie otwiera….. domagam się równouprawnienia ! hahahhah :P

  • magda981 mówi:

   Spróbuj wyłączyć komputer, a potem włącz jeszcze raz. Mnie też się wczoraj nie otwierało (pojawiało się tylko białe tło), ale dziś było normalnie :) . Najgorsze jest to, że blog krzysztofiela.blog.pl dalej się nie chce otworzyć.

 • ~Viki mówi:

  a więc, cofam wszystko, blog pantery działa, ale krzyszrofiela dalej się buntuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>